Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu, öğrencilerin ders başarılarının yanı sıra kültürel ve global gelişimlerine de katkıda bulunan projeleriyle Avrupa'da da kendilerini tanıtmışlardı. Daha önce öğretmen ve öğrencileriyle birlikte Polonya, Slovakya ve Hırvatistan'a giderek projelerini tanıtan okul, öğrencilerin farklı kültür ortamlarını tanıyıp kültürel bağlarını güçlendirmesine olanak sağlıyor.

2-9

İngilizce Öğretmeni Hacer Esra Öveyik'in koordinatörlüğünde yürütülen I.N.S.P.I.R.E projesi kapsamında, Avrupalı ortaklarımızı Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu'nda ağırladık. Misafirlerin vurguladığı üzere, öğretmenlerimizin harika işbirliği ile gerçekleşen karşılama töreninin ardından okul müdürü Elif Uranbey, misafirlere el yapımı hediyeler takdim ederek projeyi detaylarıyla anlattı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının İkinci Dönemi Başladı 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının İkinci Dönemi Başladı

Öğrencilerin Polonya, Slovakya ve Hırvatistan'daki çalışmalarına dair görseller ve diğer materyaller incelendikten sonra, Belediye Başkanı Sayın Cevat Şensoy'un misafiri oldular. Burada, ilçemizin kültürel değerleri ve doğal güzellikleri hakkında bilgi aldılar ve ilçemizi yansıtan hediyelerle onurlandırıldılar. Ardından, ilçemizin çini yapımı, kotra yapımı gibi el işleriyle kültürel ve doğal yerlerini gezdiler.

7-43-8

5-3