CHP Gerze Belediye Başkanı Adayı Osman Belovacıklı, Gerze'nin gelir kaynaklarından biri olan balıkçılığı geliştirmeyi hedefleyen Balıkçı Kooperatifi Hizmet Binası Projesi'ni kamuoyuyla paylaştı.

CHP Gerze Belediye Başkanı Adayı Osman Belovacıklı, Gerze'nin gelir kaynaklarından biri olan balıkçılığı geliştirmeyi hedefleyen Balıkçı Kooperatifi Hizmet Binası Projesi'ni kamuoyuyla paylaştı. Belovacıklı, projenin ilçenin ekonomik dinamiklerini güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Gerze Turizm Paneli: İlçenin Potansiyeli ve Turizm Faaliyetleri Masaya Yatırıldı Gerze Turizm Paneli: İlçenin Potansiyeli ve Turizm Faaliyetleri Masaya Yatırıldı

"Balıkçı kooperatifi hizmet binası projemizle Gerze'mizin gelir kaynaklarından biri olan balıkçılığı geliştirmeyi hedefliyoruz. Kooperatif demek birlik, beraberlik, güç birliği demektir. Kooperatifin güçlenmesi, balıkçılığın güçlenmesi, denizden geçimini sağlayan esnafımızın çoğalmasını sağlamak demektir. İlçemizin gelir kaynaklarından biri olan bu sektörün gelişmesini istiyor ve hedefliyoruz. Balıkçı Kooperatifi de bunun bir adımı olacak. Belediye başkanlığı dönemimizde Balıkçı barınaklarının yanına inşa edeceğimiz yeni balıkçılık kooperatif binasını, soğuk hava depolu modern bir yapı haline getirerek balıkçılarımızın hizmetine sunacağız. Beş yıl içinde çok güzel işler yapacağız. Bu sektörün gelişmesi için birlikte daha da güzel çalışmalara imza atacağız."

6c6a5cb6-4955-40a9-8a35-c83855fb9b9a (1)