Sosyal medya platformlarında çektiği çiğ et yeme videolarıyla büyük ilgi toplayan ve "deneyim avcısı" olarak tanımlanan fenomen doktor Tuba Güleç, yeni görev yeri olarak Sinop'u seçti. İstanbul'dan taşınarak Türkiye'nin en mutlu şehri olarak bilinen Sinop'ta devlet hastanesinde acil hekimi olarak görev yapacak olan Dr. Güleç, bu kararını sosyal medya hesabında duyurdu.

@drgulec adlı İnstagram hesabında kararını açıklayan Tuba Güleç, “Türkiye’nin en mutlu şehri Sinop’a gidiyorum.” şeklindeki paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gördü ve Sinop halkında heyecan yarattı. Kendi hesabında "işlenmemiş gıda diyeti" ve sağlıklı yaşamla ilgili içerikler paylaşan Tuba Güleç, tıp eğitimini Gazi Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra Yale Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı ve California San Diego Üniversitesi Pediatrik Nöroşirürji Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimi aldı.

Tuba Güleç, çeşitli ülkelerde kariyer yapabilecekken Türkiye'yi tercih etmesiyle dikkat çekiyor. Sinop'ta Acil Hekimi olarak görev yapacak olan Dr. Güleç, bu seçimiyle ilgili olarak "Umarım bu seçtiğim yol benim için en hayırlısıdır." ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Başkanlığından Aşure İkramı Ülkü Ocakları Başkanlığından Aşure İkramı

Sosyal medya hesabındaki paylaşımı Sinop'ta kısa sürede gündem haline gelen Doktor Tuba Güleç’in, İngiltere'den vazgeçip Türkiye'ye gelmesi Sinop halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Vatandaşlar, böylesine enerjik ve bilgili bir hekimin kente gelmesinin bir şans olduğunu ifade ederek Güleç'e sıcak bir karşılama yapmayı planlıyor.

Editör: Gökçe Davran