Karlı TOBB İlkokulu organizasyonunda, Gerze MYO Konferans Salonu’nda, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tekin ile bir araya gelerek, ''Güçlü Beyinler Hareketle Şekilleniyor'' isimli TÜBİTAK Bilim Söyleşisi gerçekleştirdiler.

Karne Sevincini Öğrencilerle Paylaştı Karne Sevincini Öğrencilerle Paylaştı

İlk ve ortaöğretim öğrencileri, bilimsel farkındalığı artırmak ve bilim iletişimini toplumumuzun tümüne yaymak için TÜBİTAK tarafından uygulanan ''TÜBİTAK Bilim Söyleşileri'' Projesi için Kasım/2021 yılında Karlı TOBB İlkokulu Müdürü iken TÜBİTAK'a proje başvurusu yapan ve şimdi Atatürk İlkokulu Müdürü olan Proje Yürütücüsü Recep Barış Varoğlu'nun ''Güçlü Beyinler Hareketle Şekilleniyor'' isimli TÜBİTAK Bilim Söyleşisi başvurusu kabul edildi.

Gerze Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen ''Güçlü Beyinler Hareketle Şekilleniyor'' konulu TÜBİTAK Bilim Söyleşisinde, Karlı TOBB İlkokulu, Atatürk İlkokulu ve Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tekin ile birlikte söyleşi gerçekleştirdiler.

30230115_13-130225919_2

TÜBİTAK Bilim Söyleşisinde Tekin, fiziksel aktivitenin hastalık riskini azaltmada en etkili yollardan biri olduğunu, sınıfta fiziksel aktivitenin olmasının sağlıklı öğrenme davranışları açısından önemli olduğunu, etkinlikler ve fiziksel aktivitelerin, aktif öğrenme için ilgi çekici ve eğlenceli olduğunu vurguladı. Öğrencilerle beynimizin işleyişi hakkında fiziksel aktivite yaparak, bilgi verici bir söyleşi gerçekleştirirken, öğrenciler kendilerine sordukları her bir soruyu içtenlikle ve samimiyetle cevapladılar.

Söyleşi sonunda Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, öğrenciler için faydalı ve ilgi çekici olan TÜBİTAK Bilim Söyleşisine katılan Tekin'e teşekkür ederek, plaket, hediye ve kendisine TÜBİTAK tarafından gönderilen teşekkür belgesini takdim etti. TÜBİTAK Bilim Söyleşisi’nin gerçekleşmesinde emekleri bulunan ve kendilerine yine TÜBİTAK tarafından gönderilen teşekkür belgeleri takdim edilen Karlı TOBB İlkokulu Müdürü Atacan Darıcı'ya ve Proje Yürütücüsü Atatürk İlkokulu Müdürü Recep Barış Varoğlu'nu tebrik etti. Söyleşi için ev sahipliği yapan Gerze MYO Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Keskin'e, İlçe Müftüsü Mustafa Aktaş'a, Gerze Belediye Başkanlığı’na, okul müdürlerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ettiler.