Gerze Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi'nde maddi zorluk çeken öğrenciler için kermes düzenlendi. Öğretmeninden yardımcı personeline, velisinden okul idaresine kadar herkes elini taşın altına koyarak okulda maddi sıkıntı çeken öğrenciler yararına kermes düzenlediler. Hamur işinden içeceğine, zeytinyağlısından kısırına birçok çeşit lezzetin olduğu kermese vatandaşlarda öğrencilerde ilgi gösterdiler.

Kurdele kesimi öncesi açılış konuşmasnı gerçekleştiren Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Ataman, “okulumuz Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi ailesi olarak yapmış olduğumuz kermes etkinliğimize katılımınız sebebiyle hepinize teşekkür ediyorum.

IMG_8840

Bu etkinliğimizin çıkış noktası yardımlaşma ve dayanışma duygusudur. Bizler, mutluluğun paylaşıldıkça artacağına, ekmeğin bölüşüldükçe büyüyeceğine, dert ve sıkıntıların birlik ve beraberlikle çözüleceğine inanıyoruz. Bunun en bariz örneği ülkemizde yakın zamanda yaşanmış olan deprem felaketi sonrasında insanımızın vermiş olduğu asil sınavdır. Biz de okul olarak depremzede kardeşlerimizle bu zor zamanlarda beraber olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Kermesimizin en yakın hedefi öğrenci merkezli ihtiyaçların karşılanmasıdır. Son iki yıldır üniversite sınavlarında sıralamada ilk 1000 öğrenci yerleştiren okul olarak, maddi sıkıntı çeken öğrencilerimize oluşturacağımız fon ile yardımda bulunmak olarak ifade edebilirim. Yine bizler inanıyoruz ki komşusu aç iken kendisi tok olarak sabahlayan kimse makbul kimse olamaz.

Bu duygu ve düşüncelerle etkinliğin hazırlanmasında emeği geçem tüm öğretmen ve mesai arkadaşlarımıza, öğrencilerimize, fedakar velilerimize, bizlere her türlü desteği sağlayan belediye başkanımız sayın Cevat Şensoy'un şahsında belediye personeline ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli misafirlerimize teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

IMG_8837IMG_8830IMG_8835IMG_8836IMG_8828IMG_8829IMG_8826IMG_8827