Gerze Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu'nda "Kitap Okuma Alışkanlığı ve Yazarlık" konferansı verildi. Tema Vakfı Gerze Sorumluluğu görevlisi Volkan Berber tarafından gerçekleştirilen anlatımda, kitap okumanın yararlarına dair öğrencilere bilgi verildi.

Berber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “bugün Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizle birlikteyiz. Onlarla hem araştırmacı yazar hem de bir kitap kurdu olarak kitap okuma alışkanlığı ve yazarlıkla ilgili bir söyleşi gerçekleştirdik. Çocuklarımız öğrenmeye açık birer cevher, okumak ve yazmak da en doğal terapilerden. Bu konularla ilgili bildiklerimi öğrencilerimize aktardım, dediğim gibi onlar da öğrenmeye çok açık, merak ettikleri soruları sordular, ben de cevap verdim, yardımcı olmaya çalıştım. Bu anlamda bugün öğrencilerimizle bir araya gelmemize vesile olan Okul Müdürümüz Mehmet Abanoz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler tarafından büyük ilgi gösterilen konferansta Berber, kitap okuma alışkanlığı faydaları ve kitap okumanın yazarlığa nasıl pozitif etkide bulunacağı hakkındaki söylemleri öğrenciler üzerinde pozitif bir etki bırakırken, etkinliğe katılan öğrenciler, "kitap okuma" ve "yazarlık" konusunda bilgi sahibi oldular.

WhatsApp Image 2023-05-11 at 12.08.09 (1)