30’dan fazla ülkede hizmet veren uluslararası perakende şirketi Metro Market’in Kozyatağı Şubesi’nde Karousa Mantı & Nokul işletmesi, Gerze lezzetlerini 9 Eylül itibariyle market müşterileri ile buluşturdu.

Karousa Mantı & Nokul dört senedir müşterilerine sunduğu Gerze yöresel lezzetlerini şimdi de Metro Market Türkiye Kozyatağı Şubesi’nde lezzet severler ile buluşturdu. Türk mutfağına sahip çıkan ve lokal tatları müşterileri ile buluşturmayı misyon edinen Metro Market, “Şefin Mutfağı” bölümünde Gerze mutfağına ait olan mantı ve nokulu 9 Eylül Cumartesi günü İstanbulluların beğenisine sundu.

Karousa, Metro Market Türkiye Kozyatağı’nda menüsünde Gerze Klasikleri olarak yer edinen yüzde yüz dana eti kullanılarak üretilen mantısını ve yine yöresinin tatlarının başında gelen cevizli & üzümlü nokullarının tadım etkinliğini gerçekleştirdi. Tamamı Gerze kadınlarının el emeği ile yapılan ve geleneksel reçetelere bağlı kalınarak üretilen mantı ve nokul ürünleri tadıma katılan tüm misafirler tarafından beğenildi.

Lezzet sever katılımcılar mantıda özellikle hamur kalitesini ve dolgusundaki kıyma oranını çok başarılı buldu. Tatlı olarak tadıma sunulan nokul ise birçok kişi için farklı bir tat olarak yorumlandı ve çok lezzetli bulundu. Karousa yetkilileri müşterilere Gerze’nin geleneksel tatlarını misafirlerine aktarmaktan ve bu vesile ile Gerze ilçesinin tanıtımını yapmaktan büyük gurur duydu.

Ayrıca Metro Kozyatağı Şubesi Şefin Mutfağı’nın Yönetici Şefi Nihan Akan etkinlikle ilgili şu yorumu yaptı: ‘Karousa Mantı’nın Metro ile olan bu iş birliği; işletmenin yöresel tatların sunumunda topraktan tabağa hassasiyetini göstermesi ve Gerze kadınlarının istihdamına katkısını değerli müşterilerimizle paylaşmasına vesile oldu. Etkinliğimizin son derece yoğun ilgi ile karşılanmasının asıl sebebinin Karousa ekibinin işlerine olan özen ve yöresel lezzetlerin yorumsuz orijinal hallerini koruyarak misafirlerimize sunmaları olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bizim içinde işini özenle ve doğru yapan bir ekiple çalışmak ayrıcalıktı.”

=_UTF-8_B_TWV0cm8gdGFuxLF0xLFtMy5qcGVn_==_UTF-8_B_TWV0cm8gdGFuxLF0xLFtMS5qcGVn_=