Sinop Valiliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Sinop ve ilçelerinde bulunan yerel basın mensuplarına kahvaltı verdi.

Vali Mustafa Özarslan’ın İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Valiler Toplantısı’nda olması nedeniyle, Vali Vekili Ali Osman Bulat’ın ev sahibi olarak katıldığı kahvaltı programına, Bulat’ın yanı sıra, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Burcu Gürsu, Özel Kalem Müdürü Fikriye Gökgöz, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, Sinop Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli ve gazeteciler katıldı.

Basın mensupları ile bir süre sohbet eden Bulat, basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, tüm basın camiasına meslek hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diledi. Bulat açıklamasında, “Gazetecilerimizin doğru bilginin toplumun diğer kesimlerine yöneticilerine ulaşmasında çok önemli bir rol üstleniyor. Yöneticilerin toplumdaki diğer farklı kesimlere ulaşmasında da önemli bir rol üstleniyor. Medya bizim göremediklerimizi görmemize, farkına varamadıklarımızın farkına varmamızı sağlıyor. Burada yerel medyamızın çok güçlü olduğunu 1,5 yıldır buradayım gözlemliyorum. Bazı yöneticilerimiz ve kesimler medyada bir korku verebiliyor ama ben buna inanmıyorum. Özellikle Sinop’ta yerel medyanın çok iyi çalıştığına çok güzel işler yaptığına inanıyorum. En ufak bir sorunda, farkına varamadığımız bir konuda medyanın bizi kendimize getirdiğine inanıyorum. Bu konuda Sinop çok güçlü. Şimdi iletişim çağındayız, sosyal medya platformları ortaya çıktı. Buraları da Sinop medyası takip ediyor. Yeniliklere ayak uydurduğu gibi geleneksel medyanın da o samimiyetini bizlere aynı an da yansıtabiliyor” şeklinde konuştu.

Gerze'de Muharrem Ayında Aşure Günü Coşkusu Yaşandı Gerze'de Muharrem Ayında Aşure Günü Coşkusu Yaşandı

GDefCOGWQAAE-8y

Vali Mustafa Özarslan ise göndermiş olduğu kutlama mesajında, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde sizlerle bir arada olamamaktan duyduğum üzüntüyü ifade ediyor, sizleri en içten duygularımla sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Kıymetli Basın Mensupları;

Sizler toplumu bilgilendirmek ve kamuoyunu aydınlatmak adına büyük bir ödev ve sorumluluk taşıyor, toplumumuzun doğru ve objektif bilgiye erişimini sağlayarak, çağdaş demokrasinin işleyişinde kritik bir rol oynuyorsunuz.

Sinop’umuzun geleceği için yapmış olduğumuz hizmetleri, büyük bir özveri ile duyurarak vatandaşlarımızla aramızda köprü oldunuz ve oluyorsunuz.

Etkinliklerde, yangınlarda, sel afetlerinde, açılışlarda, Sinop’tan Ayancık’a Durağan’dan Boyabat’a kadar nerede olursak olalım, bir elinizde kamera bir elinizde mikrofon büyük bir özveri ve emek ile yanımızda sizler vardınız.

Ben bir kez daha sergilediğiniz objektif ve yapıcı yayınlar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, vefat ederek aramızdan ayrılan gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, sizleri, sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.