İyi Parti Gerze Seçim Bürosu’na gece saldırı yapıldığı iddia edildi. İyi Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit, saldırı sonrası sosyal medya hesabından bir gönderi paylaşarak yapılanları sert bir dille kınadı.

Yiğit’in iddia edilen saldırıyla ilgili açıklaması şu yekilde oldu: “ Dün itibariyle bayraklarımızı asarak demokratik yarışa kendimizi motive etmeye çalıştık. Fakat zincirinden boşanan yabaniler gece bayraklarımızı yerlerinden alarak imha etmişlerdir. Civarda resmi daireler ve mobese kameralarının varlığından habersiz olsalar gerek ki böyle bir yabaniliğe kalkışmışlardır.

Biz yine 14 Mayıs gecesindeki bayramımız için büromuzu süsleyeceğiz ama yabanilerin bu gafleti tekrarlamaları halinde hiçbir ortayolda buluşmamak üzere her türlü yasal prosedürü işleteceğimizi de buradan ilan ediyorum.

Bu ülkede Fethullah’a her istediği verildiğinde, PKK'lı ilan edilenlere iki bakanlık verildiğinde, Türkiye’nin televizyonuna bölücübaşı röportaj verdiğinde, yetmeyip diğer leş kargasının mektubu okutulduğunda sebep olanlara karşı böyle yabanilikler yapılmadıysa, herkes haddini bilecek ve tabelalara T.C. ibaresini geri getirmek için, okullarda yeniden ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ diyebilmek adına andımızı geri getirmek için mücadele veren, temsiliyetinden gurur duyduğumuz İyi Partimize böyle yabanilikleri yapmaya hiç kimse cürret edemez.

Sorumlulara ilk ve son uyarımdır.”

Screenshot from 2023-04-23 14-48-29