Boyabat’a bağlı Dağtabaklı Köyü’nde yeni yılın ilk saatlerinde bir evde çıkan ve altı eve sıçrayan yangında karı-koca hayatını kaybetti.

Gece 02:30 civarında meydana gelen yangınla ilgili edinilen bilgilere göre, Raşit Sevimoğlu'nun evinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Evde meydana gelen tüp patlaması ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangın, aniden altı eve daha sıçradı. İtfaiye, AFAD, jandarma ve orman ekipleri müdahale etmek üzere 2 itfaiye aracı, AFAD aracı, 4 jandarma aracı ve 2 orman işletme aracıyla olay yerine ulaştı. Bir kişinin kurtarıldığı öğrenilirken, ev sahibi Raşit Sevimoğlu ve eşi Münevver Sevimoğlu yangında hayatını kaybetti.

Yangın kontrol altına alındıktan sonra soğutma çalışmaları devam ederken, zarar gören evlerin enkazlarında çalışmalar yapan ekipler, Reşit ve Münevver Sevimoğlu'nun cesetlerine ulaştı.

Gerze'de Feci Kaza: Ölü ve Yaralılar Var Gerze'de Feci Kaza: Ölü ve Yaralılar Var

Cenazeler incelenmesinin ardından Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ve Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, incelemelerde bulunmak üzere yangın yerine gittiler. Yangınla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.