Ceylan mesajında, öğrencilerin büyük bir azim ve gayretle sınava hazırlandıklarını belirterek, “Şimdi ise kendinize güvenerek emeklerinizin karşılığını alma zamanı geldi. Sınavın önemi, strese ve gerilime neden olmamalıdır. Bizler öğretmenleriniz olarak inanıyoruz ki; sizler uzun süredir hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek hayalini kurduğunuz liselere yerleşebileceksiniz,” dedi.

Ceylan, öğrencilere yönelik mesajında şunları kaydetti:

Sevgili öğrencilerim;

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavına, büyük bir azim ve gayretle hazırlanıp elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenerek emeklerinizin karşılığını alma zamanı geldi. Sınavın önemi, strese ve gerilime neden olmamalıdır. Bizler öğretmenleriniz olarak inanıyoruz ki; sizler uzun süredir hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek hayalini kurduğunuz liseleri yerleşebileceksiniz. Ailelerinizin ve bizlerin sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, büyüklerine saygılı, vatanına, milletine bağlı, bayrağını seven, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulaya, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir insan olmanızdır. Sizler için hayat daha yeni başlıyor. İnanıyorum ki ileride güzel ülkemiz Türkiye'nin geleceği için çok büyük işler başaracak, vatan sevgisini gelecek nesillere aktaracaksınız. Bizler için çok değerlisiniz. Sizleri çok seviyor, hayatınızın bundan sonraki yıllarında başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Saygıdeğer velilerimiz;

Gerze Meslek Yüksekokulu'nda TRT 12 PUNTO Senaryo Günleri Söyleşisi Düzenlendi Gerze Meslek Yüksekokulu'nda TRT 12 PUNTO Senaryo Günleri Söyleşisi Düzenlendi

Sizlerin yaşadığı kaygı ve stres öğrencilerimize de yansıyacaktır. Sizlerin duygularınızı kontrol edebilmeniz hem öğrencilerimize güç verecek hem de yersiz kaygılarının önüne geçecektir. Sizlerden beklentimiz eğitim-öğretim hayatı boyunca olduğu gibi sınav dönemlerinde de öğrencilerimizin en büyük destekçileri olmanızdır. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin yetişmelerinde büyük emekler veren değerli öğretmenlerimize ve fedakâr velilerimize teşekkür ediyorum. 02 Haziran 2024 Pazar Günü yapılacak olan LGS Sınavına girecek tüm öğrencilerimize üstün başarı ve zihin açıklığı dilerken, emeklerinin karşılıklarını alacakları bir sınav olması temennisiyle, sınavda muvaffakiyetler diliyorum.

Editör: Gökçe Davran