AK Parti’nin Gerze Belediye Başkanı Adayı olarak Hüseyin Yüksek’i açıklamasının ardından, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy liderliğinde toplanan belediye başkanı aday adayları, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Hüseyin Yüksek’e destek vermeyeceklerini açıkladılar. Yüksek’in Gerze’ye dikte edildiğinin iddia edildiği açıklamada, bu kararın partiye gönül veren tüm dava arkadaşlarına yapılmış bir hakaret olduğunu söylediler.

Sinop’ta gerçekleştirilen ve Gerze Belediye Başkanı Adayı olarak Hüseyin Yüksek’in gösterildiği aday tanıtım toplantısı sonrası, Gerze Belediye Başkanlığı’nda kameralar önüne geçen aday adayları, Sinop İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Burma ve belediye meclis üyeleri adına bildiriyi Şensoy okudu.

Şensoy yaptığı açıklamada, “Ak Partimize gönül vermiş değerli partililerimiz, sayın basın mensupları.

Bizler; Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Bakanı Aday Adayları olarak; bugüne dek partimiz adına üzerimize düşen tüm görevleri canla başla yerine getirdik. Sizlerin de desteği ile Gerze’mizde 40 yıl sonra belediyemizi kazandık. Cumhurbaşkanımızın ve parti tüzüğümüzün ilkeleri doğrultusunda inandığımız değerlerden vazgeçmedik.

Ancak bugün Ak Parti Gerze İlçe Teşkilatının geldiği durum içler acısıdır.

Zira partimizden belediye başkan aday adayı dahi olmayan, milletvekilimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri hakkında ağza alınmayacak sözler sarf eden ve partimizde aldığı görevleri tamamlayamayan bir kişinin Gerze’ye dikte edilmesini kabul etmek mümkün değildir.

Bu durum 2019 seçimlerinden bugüne dek canını dişine takarak çalışarak partimize hizmet eden ve partimize gönül veren tüm dava arkadaşlarımıza yapılmış bir hakarettir.

Bu nedenlerle, göstermelik anket oyunları ile yaratılan algı ve hesaplar ile genel merkezimize aldırtılan bu karar vicdanları rahatsız ettiğinden, mevcut adayı 31 Mart seçimlerinde desteklemeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” dedi.