Gerze’de yaşayan Süleyman Öz, güzel sesi ve birçok müzik türünde söylediği şarkılarla dinleyenleri mest ediyor.

Aslen Boyabatlı olan ve bir süredir Gerze’de ikamet eden 65 yaşındaki Süleyman Öz, amatör müzisyenlerin yer aldığı StarMaker uygulamasıyla sesini tüm dünyaya duyuruyor. 2 binin üzerinde solo veya düet olarak seslendirdiği eser bulunan Öz, uygulama üzerinden canlı yayınlar da yapıyor ve müzik dinlemek isteyenlerin kulaklarının pasını siliyor.

Sanatçı kökenli bir aileden geldiğini öğrendiğimiz Öz, 1980’li yıllarda Alanya’da aile işletmesi olarak gazino işletmeciliği de yaptı. Yıllarca birçok gazinoda garsonluk ve sahne komiliği de yapan Öz, çocukluğundan bu yana şarkı söylüyor. Küçükken “sesin çok güzel” diye teşvik eden yakınlarının desteğiyle müzikten hiçbir zaman kopmadan, müziği yaşamının merkezine koyarak amatör olarak şarkılar seslendiren Öz, Türk sanat müziği başta olmak üzere birçok müzik türünden şarkılar seslendiriyor.

Eğlenceli kişiliğini güzel sesiyle taçlandıran Öz, amatör olarak bu işi yapmaktan keyif aldığını, StarMaker isimli sosyal medya uygulamasından binlerce kişiye ulaşabildiğini ve Gerze’ye de kendini tanıtarak gönüllü olarak hizmet vermek istediğini söyledi.

Süleyman Öz'ün StarMaker hesabına uygulama içinden 62158910024 id numarasıyla ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Image 2023-10-24 at 13.47.21WhatsApp Image 2023-10-24 at 13.47.22