Sinop Valiliği tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, önümüzdeki hafta Orta Karadeniz'de önemli hava değişiklikleri bekleniyor. 08 Ocak Pazartesi gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi öngörülen yağışlı sistemle birlikte, 09 Ocak Salı günü öğleden sonra batı bölgelerden başlayarak soğuk hava etkisi görüleceği bildirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Pazartesi günü batı bölgelerden başlayarak, Salı günü ise bölgenin tamamında yağmur ve sağanak, 1000 metre üzeri rakımlarda ise karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı beklendiği belirtildi.

Gerze'de Mamamatikler Sokak Hayvanları için Hizmete Sunuldu Gerze'de Mamamatikler Sokak Hayvanları için Hizmete Sunuldu

Hava sıcaklıklarında yaşanması beklenen düşüşe bağlı olarak, 10 Ocak Çarşamba gününden itibaren iç kesimlerde kar, kıyı kesimlerde ise yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde yağışların artması öngörülüyor. Perşembe günü kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli yağış olasılığı da değerlendiriliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların, 09 Ocak Salı günü normale dönmesi ve 10 Ocak Çarşamba günü ise mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Rüzgarın, Pazar ve Pazartesi günleri güney ve batı yönlerden fırtına şeklinde eseceği, Salı gününden itibaren ise kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Editör: Gökçe Davran