31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Gerze’de seyyar sandık kurulacak. Seyyar sandıkta oy kullanma talepleri 17 Ocak’a kadar Gerze İlçe Seçim Kurulu ve vatandaşların bağlı bulundukları muhtarlıklara yapılacak.

Gerze İlçe Seçim Kurulu’ndan elde edilen bilgilere göre, Gerze’de 31 Mart seçimlerinde seyyar sandık kurulması için taleplerin alındığı öğrenildi. Seyyar sandıkta belediye başkanlığı, belediye ve il genel meclis üyeliği için oy kullanılabilirken, muhtarlıklar için oy kullanılamayacak. Başvuru yapacak kişiler mahalle muhtarlıklarında askıya çıkan listelerden veya ysk.gov.tr üzerinden seçmen sorgulaması yaptıktan sonra, 4 Ocak ve 17 Ocak tarihleri arasında seyyar sandıkta oy kullanmak için başvuru yapabilecekler.

Sadece ilçe merkezinde oy kullanacak vatandaşlara yönelik seyyar sandık hizmeti, hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin, 4 Ocak 2024 - 17 Ocak 2024 askı süresi içinde “engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu” veya “hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu” ibaresinin bulunduğu sağlık raporu ve talep formu ile bir yakını tarafından başvuru işlemi yapılabilecek.

Başvuru Formuna Nereden Erişebilirsiniz?

Seyyar sandık talep formunu “secmen.ysk.gov.tr" adresinden alabilirsiniz.

Nereye Başvurmalıyım?

• İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı

Kabanlar Köyü'nde Arazi Yangını Kabanlar Köyü'nde Arazi Yangını

• Muhtarlık

Hangi Seçim Türlerinde Oy Kullanabilirim?

Kanun gereği (298/14) muhtarlık seçimi hariç, diğer seçim türleri için oy kullanabilirsiniz.