MHP’de ilk aday adayı belli oldu. 2019 yılında da MHP’den Gerze Belediye Başkanı Adayı olan Kerim Ulusoy, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Gerze’den aday adayı olacağını açıkladı.

Seçime aylar kala siyasi arenada hareketlilik de başladı. Uzun zamandır sessizliğini koruyan MHP’de ilk aday adayı Kerim Ulusoy oldu. Ulusoy, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “özlenen Gerze için elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. 2024 belediye başkanlığı seçimlerinde aday adayıyım” dedi.

Ulusoy, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP ile girdiği Gerze Belediye Başkanlığı yarışında kullanılan 10 bin 92 oyun 231'ini alarak, Ak Parti Adayı Cevat Şensoy, CHP Adayı Osman Belovacıklı ve İYİ Parti Adayı Cemal Yıldız'ın ardından dördüncü olarak seçimleri tamamlamış ve oyların yüzde 2,40'ını almıştı.

Kerim Ulusoy kimdir?

Kerim Ulusoy, İstanbul doğumludur. Turizm Otelcilik Bölümü mezunu olan Ulusoy, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Uzun yıllar MHP teşkilatlarında görev yapan Ulusoy, Gerze Küçük Sanayi Sitesi’nde Mermer Atölyesi sahibi olup işletmecilik yapmaktadır. Kerim Ulusoy, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Sinop Gerze Belediye Başkanı Adayı oldu. Ulusoy, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Facebook (3)