Gerze HEM'in "Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri" kapsamında düzenlenen, Gerze Belediyesi Konservatuvarı ve Gerze Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği konser, Gerze Belediyesi Sedat Işıdı Kültür ve Sanat Merkezi'ni dolduran vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Unutulmaz Eserler ve Anılar

Kulakların pasının silindiği gecede, Türk tıp doktoru ve Klasik Türk Müziği Sanatçısı Alâeddin Yavaşca’nın da unutulmaz eserleri seslendirildi. Dinleyiciler arasında bulunan Ayten Yavaşca, bazı parçaların hikâyelerini anlatarak geceye duygusal anlar kattı.

Kadınlar Gününe Özel Türk Sanat Müziği Konseri Yapılacak Kadınlar Gününe Özel Türk Sanat Müziği Konseri Yapılacak

Profesyonel Performans ve Büyük Alkış

Sunumunu Seher Çakır’ın yaptığı program, bir bahar şiiriyle başladı. Koro şefliğini Gülbin Döngel Akgün'ün yaptığı Türk Müziği Korosu, sergiledikleri performanslarla izleyicilerden sık sık alkış topladı. Koro ekibi, sergilediği profesyonel performansla dinleyicilere unutulmaz bir gece sundu.

Tsm2Tsm5

Teşekkür ve Takdir

Konserin sonunda sahneye davet edilen Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı ve Gerze Belediye Başkan V. Saim İstanbullu, Şef Gülbin Döngel Akgün’e çiçek takdim etti. Kaymakam Arabacı, dinleyicilere güzel bir akşam yaşattıkları için koro ekibine teşekkür ederek, "Saz ve söz üstatlarına ve şefimize bu muhteşem gece için sonsuz teşekkür ediyorum. Destek veren siz değerli vatandaşlarımıza, belediye başkanına ve Halk Eğitimi Merkezimize çok teşekkür ediyorum. Şefimiz Gülbin Hanım bizim için bir hazine, ona da çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Gerze Belediye Başkan V. Saim İstanbullu ise konuşmasında, "Günün sonunda bu yorgunluğumuzu hep birlikte attık. Saz ekibine ve sanatçılarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Tsm1Tsm-1Tsm4Tsmm

Editör: Gökçe Davran