Gerze İlçe Emniyet Müdürü Erkan Sevindik oldu. Sevindik, bugün (1 Aralık) itibariyle göreve başladı.

6 yıldır Gerze İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Erol Ulaş'ın Sinop İl Emniyet Müdürü Yardımcısı olarak atanmasının ardından Sinop Emniyet Müdürlüğü'nde İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sevindik, bugün itibariyle ilçemizde göreve başladı.

Erkan Sevindik kimdir?

1974 yılında Amasya Merzifon'da doğan Sevindik, 1998 yılında Koruma Daire Başkanlığı Merkez Koruma Şube Müdürlüğü'ne bağlı çeşitli karakollarda grup ve karakol amirliği görevlerinde bulundu. Yurtiçi ve yurtdışı VIP ve tesis koruma kursları verdi. 2012 yılından 2014 yılına kadar Polis Akademisi'nde çalıştı. 2014-2020 yılları arasında Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü'nde Koruma Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2020 yılında NATO Barış Gücü'nde görev alan Sevindik, 2020 yılı sonlarında Sinop İl Emniyet Müdürü Yardımcısı olarak göreve başladı. Üç yıl boyunca yürüttüğü İl Emniyet Müdürü Yardımcılığının ardından, 1 Aralık 2023 itibariyle de Gerze İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı.

Sevindik, 1980 yılında Ankara Etimesgut'ta şehit düşen Karakol Amiri İrfan Sevindik'in oğludur. Evli olan Sevindik, üniversitede okuyan bir kız çocuğu babasıdır.

Kuzsökü Köyü'ndeki Yangına Hızlı Müdahale Kuzsökü Köyü'ndeki Yangına Hızlı Müdahale

Gerze Postası olarak Gerze İlçe Emniyet Müdürü olarak atanan Erkan Sevindik'e yeni görevinde başarılar dileriz.

IMG_5979-1