Ali Kuzu bu hafta itibariyle Gerze Devlet Hastanesi’nde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak yeniden göreve başladı.

Daha önce 2011-2017 yılları arasında Gerze Devlet Hastanesi’nde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yapan Kuzu, yeniden aynı göreve getirildi. 2017 yılında ilçemizden Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı’na tayin olan Kuzu, 2019 yılında sekiz ay süreyle Nyala Sudan-Türkiye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalıştı. 2020-2023 Ankara Sanatoryum Eğitim Araştırma Fakültesi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra yeniden Gerze Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü olarak atandı.

Ali Kuzu kimdir?

1980 yılında Kadirli’de doğan Ali Kuzu, ilk ve orta öğrenimini Kadirli, lise öğrenimini Düziçi Sağlık Meslek Lisesi’nde okuduktan sonra Aksaray Meslek Yüksek Okulu’nu bitirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (Lisans), Anadolu Üniversitesi Sağlık Yönetimi (Lisans) ve 19 Mayıs Üniversitesi Yüksek Lisans Sağlık Yönetimi bölümlerinden mezun olarak eğitimini tamamladı.

Yavuz Yiğit Siyasi Hayatına Son Verdi Yavuz Yiğit Siyasi Hayatına Son Verdi

2001 yılında Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Kuzu, 2003 yılında eğitim sebebiyle Aksaray Devlet Hastanesi’ne tayin oldu. Sonrasında 2007 yılında Gerze Devlet Hastanesi’ne tekrar ataması yapıldı. 2011 yılından 2017 yılına kadar Gerze Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı münasebeti ile 2020 yılına kadar burada görev yaptı. Bu süreç içerisinde 8 ay Nyala Sudan-Türkiye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Kuzu, Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı’nda iken Türkiye’de hizmete giren şehir hastanelerinin açılış ve sonrası işletme dönemlerinde görev aldı. 2020-2023 yılları arasında Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim Araştırma Hastanesi’nde İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra, yine bu süreç içerisinde 2023 Şubat ve Mart aylarında Kahramanmaraş Göksun Devlet Hastanesi’nde deprem döneminde gönüllü olarak İdari ve Mali İşler Müdürlüğü yaptı.