Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Törende belge alan öğrenciler kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Bu yıl 35 öğrencisini, açıldığı günden bu yana 962 öğrencisini mezun eden Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi. Bu yıl mezun olan öğrencileri temsilen konuşan okul birincisi Azra Nur Aksu, “pandemi ile başlayan ve asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremleri ile sonlanan, dört yıllık eğitim hayatım tamamlandı. Hem pandemi döneminde hem de depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diyorum.

Bugün bir imam hatip genci olarak ‘Oku’ emriyle başlayan yolculuğumun acısıyla tatlısıyla geçen dört yılını sonlandırdığım bir aşamadayım. İyi bir evlat, iyi bir öğrenci ve ülkeme iyi bir vatandaş olmak için şuana dek çabaladım ve çabalamaya devam edeceğim. Hazreti Mevlana der ki: ‘Çalınan her kapı hemen açılsaydı, ümidin, sabrın ve isteğin derecesi anlaşılmazdı.’ Ben de bu düsturla ümit ettim, sabrettim ve isteğime ulaştım.

Bu akademik başarımın hayatımdaki birçok başarının anahtarı olacağını düşünüyorum. Bu yolda emeği geçen öğretmenlerim, arkadaşlarım, okul idarecilerim ve aileme teşekkür ederim. Mezun olan arkadaşlarıma bu güzel bitişin istediğiniz yeni güzelliklere başlangıç olmasını dilerim” dedi.

IMG_9443

Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zeki Sağır ise, “Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi 1993 yılında eğitim-öğretime başlamış ve bu seneki 35 mezunumuzla birlikte 962 mezun vermiştir. Bu öğrencilerimiz ülkemizin çeşitli bölgelerinde hem devlet kurumlarında hem özel sektörde görev yapan çalışan bireyler olarak mezun ettik. Mezunlarımızı kulaklarda, gönüllerde, gözlerde güzel bir hatıra bırakarak yolcu edelim istedik. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Mezuniyet töreni Azra Nur Aksu’nun mezun kütüğüne kendi ismini çakması ile devam ederken, mezun öğrenciler sertifikalarını alarak kep atma töreni gerçekleştirdiler. Tören çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Mezuniyet törenine, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Keskin, Gerze Müftüsü Bayram Karar, Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazım Aksu, Ak Parti Sinop İl Meclis Üyesi Ahmet Burma ve çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veli katıldı.

IMG_9418IMG_9415IMG_9406IMG_9408IMG_9414a