Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği," ilçemiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü spor salonunda gerçekleşti. Şenlikte, ilçe finalistlerimiz kupa, madalya ve belgelerini almanın sevincini yaşadı.

Geleneksel çocuk oyunlarını yaşatmayı ve çocukların fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan bu şenlik, çocukların oyun yoluyla eğitilmesini, aileleriyle birlikte paylaşabilecekleri geleneksel oyunları oynamalarını ve teknolojinin zararlı etkilerine karşı alternatifler sunmayı ve ayrıca, empati, saygı, sabır, sorumluluk, stresle başa çıkma ve problem çözme gibi becerilerin pekiştirilmesi ile dil gelişiminin desteklenmesi amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ülke genelinde başlatılan şenlik, ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gerze Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edildi. İlçemiz okullarında gerçekleştirilen etkinliklerde, çocukluğumuzda oynadığımız geleneksel oyunlar, şenlik havasında önce okullar arasında oynanarak finalistler belirlendi. Ardından, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda ilçe elemeleri yapıldı.

Okk

Aşçılık Ve Pastacılık Kursu Başlıyor Aşçılık Ve Pastacılık Kursu Başlıyor

İlçe finalinde, çocuklar büyük bir coşku ve heyecan içinde yarıştı. Dereceye giren finalistlere madalya, kupa ve belgeleri, Şube Müdürü Enes Saraç ve Gerze Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Karaman tarafından takdim edildi.

OkOkkkkk

Editör: Gökçe Davran