Oyuncu ve yazar Lemi Filozof Gerze Atatürk Ortaokulu’nun davetlisi olarak Gerze Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda bir söyleşi ve imza günü düzenledi.

Lemi Abi & Zuzi Uzay Macerası isimli kitabını imzalı olarak çocuklarla buluşturan ve hatıra fotoğrafı çektiren Filozof’a çocuklardan ilgi yoğun oldu.

Program öncesinde küresel ısınmaya dikkat çekmek için kısa bir video gösteriminin ardından, Dünya’nın son yıllarda yaşadığı geri dönüşüm ve çöp sorununa dikkat çeken ünlü oyuncu, “geri dönüşüm çok önemsediğim bir kavram. Şu anda bizim ülkemiz ve dünya için kritik sınırlarda. Ne yazık ki çok tüketiyoruz. Bu tükettiklerimiz okyanuslarda, Atlantik ve Pasifik’te çöp dağları oluşturdu. Ve dünya olarak çöplerimizi ne yapacağımız bilmiyoruz” dedi.

Çocuklarla karton ve plastik şişelerle uçak yapan Filozof, kullanılmış malzemelerin bu gibi eğlenceli amaçlarla geri dönüşüme kazandırılabileceğini sözlerine ekledi.

Gerze Atatürk Ortaokulu Müdürü Taşkın Aydın ise, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yapmış olduğumuz Lemi Abi & Zuzi Uzay Macerası söyleşi programına ve imza programına hoşgeldiniz. Programı yapmamızda bizlere destek olan Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Keskin’e, öğretmenlerimiz Çağlar Sarıtaş ve Fatih Arslan’a, teknik personele ve burada olan veya olmayan tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.

IMG_8118_copy

Lemi Filozof kimdir?

1983 yılında İstanbul'da doğdu. 1998 yılında Kadıköy Belediyesi KASDAV'da amatör tiyatroya adım attı. Daha sonra Hadi Çaman Tiyatrosu Yeditepe Oyuncuları'nda birçok çocuk oyununda rol aldı. 1998 yılında televizyon kariyerine başlayan Filozof, meslek hayatına pek çok başarılı dizi ve film projesi sığdırdı. Kadir Has Üniversitesinde "Film ve Drama" bölümünde oyunculuk üzerine yüksek lisans eğitimi alan Filozof, TRT Çocuk kanalında yayınlanan sunuculuğunu üstlendiği Sürpriz Kutusu isimli programla çocukların çok sevdiği bir isim hâline geldi. Sanatçı, Lemi Abi Çocuk Kulübü adındaki Youtube kanalinda eğlenceli, öğretici içerikler üretip çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Yazmayı, hayal kurmayı ve içindeki çocuğu yaşatmayı bir an olsun bırakmayan Filozof, uzun yıllar boyunca çocuk edebiyatına hizmet etmek istiyor.

IMG_8121_copyIMG_8119_copyIMG_8116_copyIMG_8114_copy