CHP Sinop Merkez İlçe Başkanlığı 38. dönem Kongresi gerçekleştirildi. Sabahattin Ali Kültür Merkezinde düzenlenen kongrede yapılan seçimlerde mevcut Başkan Tolga Kara görevi Samet Bayrak’a devretti.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen ve tek adayın yer aldığı kongrede Samet Bayrak, 226 Delegeden 157’sinin katıldığı seçimde geçerli olan 149 Delege oyunun tamamını aldı.

SİNOP BELEDİYESİ BİZİM VAZGEÇİLMEZ BİR KURUMUMUZ

Yapılan seçimler sonrasında konuşan CHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Samet Bayrak, kendisini bu göreve layık gören tüm partililere teşekkür etti. Yeni dönemde CHP Sinop Merkez ilçe olarak, yaklaşan yerel seçimlere var güçleri ile hazırlanacaklarını kaydeden Samet Bayrak, Sinop Belediyesinde olduğu gibi ilçe belediyelerini de CHP ile buluşturmak için mücadele edeceklerini söyledi. Bayrak; “Bu gün parti içi demokrasinin en güzel örneklerinden bir tanesini yaşadık. Gerçekleştirdiğimiz 38. Dönem Merkez İlçe kongremizde delegelerimizin oyları ile CHP Sinop Merkez ilçe Başkanlığı görevine getirildim. Beni bu göreve layık gören tüm partililerimize teşekkür ediyorum. Bugün görevi devraldığım yol arkadaşım Tolga Kara ve yönetimine de partimiz ve şehrimiz adına yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Kendilerinden devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. CHP Sinop Merkez İlçe yönetimi olarak CHP’de birlik ve beraberliğin devamı için ne gerekiyorsa yapacağız.  Önümüzdeki yaklaşan bir yerel seçim var. Bu seçimlerde var gücümüzle çalışacağız. Sinop Belediye Başkanlığı bizim vazgeçilmez bir kurumumuzdur. Bu nedenle bayrağı yere düşürmeyeceğiz ve Sinop Belediye Başkanlığının yanı sıra diğer ilçelerimizde de Belediyelerin CHP’ye geçmesi için var gücümüzle çalışacağız.

İlçe ayrımı yapmadan nerede ne görev varsa geceli gündüzlü çalışacağız. Bu arada üye yapımızı da geliştireceğiz ve güçlendireceğiz. Merkeze bağlı köylerde hiçbir noksanımız kalmayacak. Sandık güvenliğinde seçimlerde sonuna kadar sağlayacağız” dedi.

Samet Bayrak Başkanlığında oluşan CHP Sinop Merkez İlçe Yönetiminde şu isimler yer aldı; Batuhan Bolat, Ayşe Filiz Canik, Enis Çelik, Ayhan Mert Güdük, Sertaç Konukçu, Ceren Kurt, Ergün Küçük, Gizem Oktay Şekerli, Hatice Özmutlu, Cankut Tatlıcı, Esin Tümer, Eray Uzun, Zümrüt Ahu Üstal, Gülhan Yılmaz.

Kongrede ayrıca İl Kongre Delegeliklerinde yer alacak 67 isimde belirlenmiş oldu. Belirlenen 67 İl Kongre Delegesi ilerleyen dönemlerde yapılacak olan kongrede İl Başkanını ve İl yönetimini belirleyecek.

369464735-1030751265033505-5486395526879152139-n

Kaynak: Vitrin Haber