CHP Gerze İlçe Başkanı Nihat Erdal partililere veda etti. İki başkan adayına da başarılar diledi.

CHP Gerze İlçe Teşkilatı’nda 27 Aralık 2019 yılından bu yana ilçe başkanlığı görevini sürdüren Nihat Erdal, yarın yapılacak olağan kurultayda aday olmadı. Nihal Gündoğdu Saatci ve Birol Sazak’ın ilçe başkanlığı için yarışacağı günden bir günden önce partililer, CHP Gerze İlçe Başkanlığı’na bir araya gelerek mevcut İlçe Başkanı Nihat Erdal ile vedalaştı ve fotoğraf çektirdi.

"Kendi evlatlarımız ve gençlerimizle faaliyet yürüttüler"

Veda konuşması yapan Erdal, “göreve geldiğimiz günden bugüne kadar pandemi, deprem, sel gibi bazı zorlu süreçlerden geçtik. Bu felaketlerde, ilçe teşkilatımız olarak gerekli yardımları yaptık. Görevde bulunduğumuz sürede ilçe teşkilatımız, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız CHP Genel Merkezi’nin aldığı kararları uygulamış, oylarını artırmak için gerekli çalışmaları yapmıştır. Özellikle CHP Gerze Kadın Kolları Başkanı Esra Terkan’ı ve ekibini kutluyorum. Bu arkadaşlarımız Aile Destekleri Sigortası’nda çok başarılı çalışmalar yaptılar. Bu çalışmalar bizim partimizin üye artırımında çok etkili oldu. Bunlar sadece şehirde değil, köylerde de yürütüldü. Arkadaşlarımızın başarılı çalışmaları teşkilatımızı güçlendirmiştir ve bizleri de gururlandırmıştır. Yine CHP Gerze Gençlik Kolları Başkanı Serdar Dinçer ve ekibi de çok güzel çalışmalar yapmıştır. Bu arkadaşlarımızın da partimize güç kattığını fazlasıyla gördük. Geldiğimizde gençlik kollarımızın üniversiteden takviyeli olarak yürüdüğünü gördük. Öz, kendi evlatlarımız ve gençlerimizle bu faaliyetleri yürüttüler. Kadın ve gençlik kollarımızın bu çalışmaları biz yönetim kurulu üyelerini daha motive etmiştir.

Bu süre zarfında ses tonumuzda yükselme, alçalma olduysa ben her arkadaşımızdan kendi adıma özür diliyorum. Bana göre, parti içinde çok da sıkıntı olmadan bu yılları geçirdik. Biz tabii ki kitle partisiyiz, kendi içerisinde bir geleneği olan partiyiz. Zaman zaman öz eleştiriler partimizin geleneğine göre mutlaka olmuştur. Ben, bugün iki başkan adayımızın adaylıklarını kutluyorum ve kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

IMG_9978IMG_9977IMG_9972