Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda Gerze’deki diğer basın mensuplarına çiçek gönderirken, gazetemizi es geçti.

Kurulduğu günden bu yana Gerze’nin daha yaşanılabilir bir kent olması için elini taşın altına koyarak Gerze’nin sorunlarını vatandaşlarla buluşturan Gerze Postası, kendi bayramında çifte standarda maruz kaldı. Susanın yüceltildiği, ses çıkaranın ise dışlandığı bir toplum yaratılmak istenen Gerze’de bunun son örneği ise Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy’un ilçemizin bir diğer önemli gazetesi olan Gerze’nin Sesi ve Facebook üzerinden yıllardır yayın yapan Son Dakka'ya, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla çiçek göndermesi ve gazetemiz Gerze Postası’na bizim bayramımız olan bu günde bir çiçeği bile çok görmesi oldu.

Gerze Postası olarak bundan önce diğer medya mensuplarına gönderilen festival, etkinlik gibi birçok davetiyenin gazetemize gönderilmediği, yine de halka karşı sorumlu bir basın anlayışıyla, Gerze’ye haber iletmek amacı güderek hiçbir karşılık beklemeksizin Gerze Belediyesi tarafından gerçekleştirilen birçok etkinliği tarafsız ve çoğunlukla da destekleyici ve sahiplenici bir içerikle sizlere sunduğumuzu belirtmek isteriz. Bu memleketin asıl sahiplerinin, Gerze’de yaşayan halk olduğunun ve Gerzelinin haber alma hakkının her şeyin üzerinde geldiğini düşünerek mümkün olduğunca tarafsız bir şekilde haberlerimizi yapmaya devam ettik.

Gazete olarak Gerze’nin ve Gerzelinin sesini duyurmak için açıldığımız günden bu güne kadar yaptığımız yayınlarımıza, bu günden sonra da aynı şevk ve kararlılıkla devam ederek Gerze’yi daha mutlu, daha temiz, daha huzurlu ve daha yaşanılabilir bir ilçe haline getirebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sorunları da söyleyeceğiz, iyiye alkış da tutacağız.

Bizler gücünü Gerze’den ve Gerzeli vatandaşlarımızdan aldığımızın bilincindeyiz. Her bir haberde sadece bizlerin değil, bu haberleri oluştururken tüm Gerzeli vatandaşlarımızın emeği ve altın teri olduğunu biliyoruz. Aynı Gerze’nin sahibinin Gerze Belediyesi ve Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy olmadığını bildiğimiz gibi. Bu memleket hepimizin. El birliğiyle, istişareyle daha güzel bir Gerze yaratabilmek için birlikte çalışmak varken, kimsenin görmediği, sorunların duyulmasını istemediği bir ilçe yaratma çabasında olmanın kimin işine yaradığını biz Gerze Postası olarak çözemedik.

Bizler, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda çifte standarda maruz kaldığımızı, bu standardı yaratanın da “bilerek” veya “bilmeyerek” Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy olduğunu, ortak bir yolda buluşarak Gerze için birlikte çalışma çabası içerisinde olduğumuzu söylerken, aynı kararlılıkla yola devam edeceğimizi, standartlaştırmak istediğiniz kalıplara girmeyeceğimizi beyan ederiz.

gerzepostasi_cevatsensoy