"Öğrenciler İle Söyleşi" programı kapsamında Anadolu Ajansı Samsun Bölge Müdürü Halil Demir ve Sinop Temsilcisi Gökhan Gücüklüoğlu Gerze Meslek Yüksekokulu Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu'nda öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

Gerze MYO Öğretim Görevlisi Tuna Kuzucan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye birçok öğrenci ve akademisyen katılırken, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Keskin bir konuşma yaptı. Keskin konuşmasında gazetecilik mesleğinin öneminden ve Anadolu Ajansı'nın dünya basınındaki yerinden bahsetti.

Gerze Meslek Yüksekokulu'nda TRT 12 PUNTO Senaryo Günleri Söyleşisi Düzenlendi Gerze Meslek Yüksekokulu'nda TRT 12 PUNTO Senaryo Günleri Söyleşisi Düzenlendi

Demir, Anadolu Ajansı'nın kuruluşu hakkında bilgilendirme yaparken, mesleğin incelikleri ve tecrübeleri konusunda öğrencilerle sohbet etti. Gücüklüoğlu da ilk gittiği haberden ve ulusal bir basının yereldeki temsilciliğini görevinden bahsederken, kendini mesleki açıdan nasıl geliştirdiği aktardı.

Öğrencilerle soru cevap şeklinde ilerleyen ve Kuzucan'ın moderatörlüğünde devam eden söyleşide öğrenciler ve akademisyenler Demir ve Gücüklüoğlu'na birçok soru sordu. Öğrenciler, meslek hakkında bilgi, istihdam ve maddi kaynaklar konusunda birçok soru sorarak bilgi aldılar.

Söyleşiye Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir de katılırken, program ödül törenin ardından sona erdi.

0028790F-AB75-4231-AF5D-DA8B088266FB

ACBBCB8B-88ED-4A0C-A3F2-E339F10AB210