Sinop Valiliği himayesinde, Sinop Üniversitesi koordinesinde hayata geçirilen “3. Yaş Üniversitesi”nin ilk ders zili çaldı.

60 yaş ve üzeri bireyleri bir araya getirerek, sağlıklı, başarılı ve aktif yaşlanmalarını desteklemek, hayat boyu öğrenmenin ileri yaşa denk gelen dönemini uygun eğitim-öğretim programlarıyla desteklemek amacıyla başlatılan projenin açılış töreni, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesinde yapıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, “bizim için her yaşta öğrenmek önemlidir. İleri yaşlarına rağmen bugün buraya gelen öğrencilerimiz yaşam boyu öğrenmenin ve bilginin paylaşılmasına yaşın bir engel olmadığını göstermişlerdir. Hep birlikte, bilgiye ve deneyime olan bu yolculuğumuzu daha da zenginleştireceğiz. Salonu dolduran tüm öğrencilerimize ve projenin hayata geçmesine vesile olan paydaş kuruluşlarımıza teşekkür ediyor ve başlattığımız 3. Yaş Üniversitesinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Selamlama konuşması yapan Vali Dr. Mustafa Özarslan; “Sizler, toplumumuzun birer hazinesisiniz. Tecrübeleriniz, hikayeleriniz ve bilgileriniz, genç nesiller için ilham kaynağı olabilir. Bu üniversite, sizleri bir araya getirerek bu değerli deneyimleri paylaşmanızı ve yeni şeyler öğrenmenizi sağlayacak. Hepinize sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir öğrenme yolculuğu dilerim” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Proje Yürütücüsü Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Işık projeyi tanıtarak, ders programı ve dersler hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra 3. Yaş Üniversitesine kayıt yaptıran ve ilk ders heyecanı yaşayan 60 yaş ve üstü bireylere, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Erşan ile Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Işık tarafından ders anlatıldı.

Program sonunda 3. Yaş Üniversitesi’nin yeni öğrencileri ders kayıtlarını yaptı.

WhatsApp Image 2023-10-24 at 15.31.08WhatsApp Image 2023-10-24 at 15.31.09WhatsApp Image 2023-10-24 at 15.31.06