İkinci Uluslararası Gerze Sanat Çalıştayı sona erdi. Gerze Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen çalıştay üç gün boyunca yoğun bir tempoyla devam etti.

3 gün boyunca sanatın farklı disiplinlerinde sanatçılar eserlerini üretirken sanat severler bu dolu dolu sanat iklimini deneyimleme fırsatı buldular.

Çalıştayın son gününde 2. Uluslararası Gerze Çalıştayı workshop alanını Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı ve Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy ziyaret ettiler.

Sinop Üniversitesi’nin Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında düzenlemiş olduğu çalıştayın küratörleri Doç. Dr. İbrahim Gökhan Ceylan ve Doç. Dr. Hatice Bahattin Ceylan'ın eşlik ettiği ziyarette sanatçılardan bilgiler alan Kaymakam Arabacı, "sanat dolu bir haftayı birlikte yaşadık. Gerzemizle bu güzel etkinliği bir araya getiren tüm hocalarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Ziyaretin sonunda 2. Uluslararası Gerze Sanat Çalıştayı'ndaki emeklerinden dolayı Doç. Dr. Hatice Bahattin'e Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı tarafından, Öğr. Gör. Tuna Kuzucan'a ise Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

WhatsApp Image 2023-10-15 at 16.59.53