30 Ağustos Zaferinin 101. yılında, Abdaloğlu Köyü Muhtarlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Karakucak Güreşleri’ne güreş severlerin katılımı çok yüksek olurken, baş pehlivanların da yarıştığı güreşlerde, başpehlivanlık mücadelesine Tokatlı güreşçiler damga vurdu. İkisi de Tokatlı olan güreşçilerden Onur Balcı birinci, İlyas Yıldırım ikinci oldu. Fatih Yiğit üçüncü olurken, Ali Tugay Tekeşen dördüncü oldu.

Başpehlivanlık Maçı

Video: SON DAKKA/Velaattin Saatci

Önümüzdeki yıl yapılacak güreşlerde Güreş Ağalığını Sarıkaya Otomativ sahibi Durmuş Sarıkaya;  Keşkek Ağalığını ise Kaldi Cafe sahibi Gökhan Giresun, Lila Cafe sahibi Deniz Kökdemir, Altunel Mermer sahibi Celal Altunel birlikte aldı. Kırkpınar Cazgırlarından Kemal Karga ve Samsun Bölgesi cazgırlarından Kemal Kester’ in sunuculuğunu yaptığı, Adil Yiğit Ve Mustafa Yiğit' in koordine ettiği 2. Karakucak Güreşlerinde sponsorlara plaket takdim edildi. 

Abdaloğlu köyü muhtarı Erkan Ersoy, yaptığı selamlama konuşmasında "güreşlerimize uzaktan yakından gelen misafirlerimize, milletvekilimize, il başkanlarımıza ve yönetimlerine, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, il genel meclisi üyelerimize, il özel idaresi genel sekreterine, köy ve merkez mahalle muhtarlarına, muhtarlar derneği başkanımıza ve dernek yönetimine, güreşlerimize maddi manevi destek olan Gerzeli iş insanları ve esnaflarımıza, gecesini gündüzüne katan her zaman yanımda olan güreş sahamızın hazırlığında bizleri yalnız bırakmayan köylülerime ve aile bireylerime, güreş organizasyonunda beni yalnız bırakmayan Gerze' mizin güreşdeki gurur kaynağı Adil Yiğit ve oğulları Mustafa, Mücahit, Fatih Yiğit kardeşlere, emeği geçen herkese teşekkürler eder Allah nasip ederse 2023 yılında buluşmayı temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Abdaloğlu köyünde düzenlenen 2. Karakucak Güreşleri'ne Gerze Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Dikmen Belediye Başkanı Adnan Acar, İlçe Jandarma Komutanı J.Tğmn. Sadi Özkan, İl Genel Meclis Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, AK Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt, CHP Gerze İlçe Başkanı Birol Sazak, İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Burma ile İzzet Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Karaman, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özbay Akkaş, Dikmen Eski Belediye Başkanı Hüseyin Güleryüz, köy ve merkez mahalle muhtarları, Gerzeli ve Sinoplu iş insanları ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

372625635_6342470155878868_1333112265642133554_n372639565_6342470012545549_2734150453097673624_n