Gerze Atatürk İlkokulu tarafından düzenlenen ve deprem bölgesinde Diyarbakır Yenişehir’deki Şehit Öğretmen Nuriye Ak Ortaokulu’na yardım amacıyla düzenlenen kermese katılım yoğun oldu. Öğrenciler ve Gerzeli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermeste gıdadan içeceğe, tatlıdan el emeği ürünlere kadar birçok ürün alıcı buldu.

ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum) projesi kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ortaokullar, imam hatip okulları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı il/ilçe spor müdürlükleri ve gençlik merkezleri ile Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Diyanet Gençlik Merkezleri işbirliğinde gerçekleştirilen organizasyon, Gerze İlçe Müftüsü Bayram karar'ın duası ve kurdele kesmesiyle başladı. Kermeste konuşma yapan Gerze Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, “ÇEDES projesi kapsamında deprem bölgesindeki kardeş okulumuz Diyarbakır ili Yenişehir ilçesi Şehit Öğretmen Nuriye Ak Ortaokulu öğrencilerine yardım amacıyla düzenlenen kermese hoşgeldiniz. Bu projenin amacı, öğrencilerimizin milli, manevi, ahlaki,insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır” dedi.

Kermese, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Keskin, Gerze Müftüsü Bayram Karar, Gerze Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Cemal Altunel, Ak Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt ve çok sayıda öğretmen, öğrenci, veli ve Gerzeli vatandaşlar katıldı.

IMG_8194_copyIMG_8189_copyIMG_8180_copyIMG_8178_copyIMG_8171_copyIMG_8169_copyIMG_8167_copyIMG_8157_copyIMG_8163_copy