Acısu Kavşağı'nda Kaza Meydana Geldi Acısu Kavşağı'nda Kaza Meydana Geldi

Gerze Veteranlar ve Sinop Yarımada Veteranlar arasında oynanan maçın ilk yarısının ardından, maçın kadın yardımcı hakemine fiziki saldırı gerçekleştiği iddia edildi. Pazar günü saat 16.00'da başlayan karşılaşma, Gerze Veteranlar takımının ilk yarı galibiyetiyle sonuçlandı.

Ancak, maçın ilk yarısının bitiminden sonra sahada çirkin görüntüler yaşandığı belirtildi. TFFHGD Sinop resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, kadın yardımcı hakeme fiziki saldırıda bulunulduğu, diğer hakemlere de sözlü, darp, şiddet ve fiili saldırı gerçekleştirildiği iddia edildi. Maçın ikinci yarısı oynanmadan tatil edilirken, maç sonucunun Hakem raporları ve TMVFL Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu'nun vereceği karar sonrası açıklanacağı belirtildi.

TFFHGD Sinop Şubesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada;

"18 Şubat 2024 Pazar günü oynanan Gerze Veteranlar - Sinop Yarım Ada Veteranlar TMVFL müsabakasında Gerze Veteranlar takımında adına futbolcu diyemeyeceğimiz kişi tarafından müsabakayı yöneten kadın yardımcı hakemimize fiziki, diğer hakemlerimize de sözlü, darp, şiddet ve fiili saldırı gerçekleştirilmiştir.

TFFHGD Sinop Şubesi olarak, ilimizde gerçekleşen bu çirkin hareketleri şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hakemlerimize geçmiş olsun dileklerimizi ileterek her zamanki hakkaniyet ve disiplinden taviz vermeden bu olaya adı karışanlarla ilgili idari ve yasal işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadelerine yer verildi. Maçta yaşanan bu tür olayların sporun ruhuna aykırı olduğu vurgulandı.

Hhhh-1