TEMA Vakfı, çevre bilinci ve iklim değişikliği konularında farkındalığı artırmak için yürüttüğü eğitim programlarına bir yenisini ekledi. Gerze İlçe Sorumluluğu olarak düzenlenen "İklim Değişikliği Eğitim ve Farkındalık Projesi" kapsamında, Gerze'deki okullarda bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminde Gerze'de bulunan Atatürk İlköğretim Okulu, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ve Fatma Yüksek Anaokulu'nda toplam 161 öğrenciye yönelik eğitim verildi. Proje, TEMA Vakfı Gerze İlçe Sorumlusu Volkan Yaşar BERBER ve eğitimden sorumlu yardımcı Dr. Öznur Özden tarafından hayata geçirildi.

Etkinlik kapsamında öğrencilere, mevsimler, iklim, iklim değişikliğinin sebepleri ve sonuçları, iklim değişikliğinin insan etkisiyle nasıl şekillendiği ve sürdürülebilir yaşam faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Projenin ana hedefi, çocukların ve gençlerin çevre konularında bilinçlenerek daha sürdürülebilir yaşam alışkanlıkları geliştirmelerine destek olmaktır.

İlçe Sorumlusu Berber sözlerini Gerze ‘de daha büyük farkındalıklar oluşturmak adına kaygısı doğa ve çevreye dair olan herkesi ekiplerine aktif gönüllü olarak katılmaya davet ettiklerini, bu durumun kendilerine güç vereceğini dilemeleri durumunda kendilerine TEMA Vakfı  Temsilci/Sorumluları haritası olan https://www.tema.org.tr/temsilcilikler adresinden ulaşabilecekleri bildirdi.

1-4

2-33-3