Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, kızartma yağlarının denetimine yönelik başlatılan çalışmalar, Gerze İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Mühendisleri tarafından titizlikle sürdürülüyor. Özellikle fast food tarzı toplu tüketim işletmelerinde oluşabilecek risklerin önlenmesi ve kamu sağlığının ile tüketicilerin gıda güvenilirliğinin korunması amacıyla yapılan denetimler, 81 ilde etkin bir şekilde devam ediyor.

Geleneksel Gerze Mutfağı Yemek Yarışması'nda Bilegiler Yarıştı Geleneksel Gerze Mutfağı Yemek Yarışması'nda Bilegiler Yarıştı

Denetimler, sadece rutin kontrollerle sınırlı kalmayıp aynı zamanda kızartma yağlarında bulunan polar madde, asit miktarı ve kızartma yağı sıcaklığı gibi kritik unsurlara da odaklanıyor. Bu sayede, tüketicilerin güvenilir gıdaya erişimi sağlanırken, gıda güvenliği standartları da en üst seviyede tutulmaya çalışılıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, tüketicilerin güvenilir gıdaya erişimi için gerekli olan her türlü tedbirin alınmaya devam edileceğini vurgularken, vatandaşların herhangi bir gıda ile ilgili ihbar veya şikayetlerini Alo 174 hattına iletebilecekleri konusunda bilgilendiriyorlar.

GG