Gerze'de uzun yıllardır sürdürülen ve taraftar geleneği haline gelen "çeşme boyama" etkinliği bu yıl da büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
 

Galatasaray, Konyaspor ile oynadığı maçı 3-1 kazanarak 2023-2024 Süper Lig sezonunun şampiyonu oldu. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte yurdun dört bir yanında olduğu gibi Gerze'de de taraftarlar, kutlamalar için bir araya geldi. İlçemizin General Osman Pamukoğlu Caddesi’nde bulunan ve her yıl şampiyon olan futbol takımının renklerine boyanan Şampiyon Çeşmesi, bu yıl da Galatasaray’ın renklerine büründü.

Gs44

Taraftar Çeşmesi’nin her yıl şampiyon olan futbol takımının renklerine boyanması geleneği, tam 41 yıldır aralıksız devam ediyor. Bu yıl da Galatasaray taraftarları, bu geleneği sürdürerek çeşmeyi sarı-kırmızı renklere boyadı.

İki yıl üst üste şampiyon olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Galatasaray taraftar grubu ultrAslan’ın Gerze Temsilcisi İsmail Sunar, duygularını şöyle ifade etti: "Şampiyon olduğumuz için oldukça mutluyuz ve gururluyuz. Geçtiğimiz yıl da Taraftar Çeşmesi'ni sarı-kırmızı renklere bürümüştük, bu sene de gelenek bozulmadı ve şampiyon biz olduk. Geleneksel hale gelen Şampiyon Çeşmesi'ni boyamak bizlere nasip oldu. Marşlarımızı söyleyerek, tezahüratlarımızı yaparak, meşalelerimizi yakarak şampiyonluk coşkumuzu yaşamaya devam ediyoruz."

Servis Şoförü Erol Ersoy'dan Anlamlı Davranış Servis Şoförü Erol Ersoy'dan Anlamlı Davranış

Gs5Ggg-4Gs3Gss

Editör: Gökçe Davran