Birçok öğrenciye burs olanağı sağlayarak Gerzeli çocuklarımızın eğitimine büyük katkı sunan Gerzeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sündüs Yuvacı, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Gerze Belediyesi, Belediye Meclis Üyesi aday adaylığını açıkladı.

13 Ocak’ta yapılacak ön seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Üyelerinden destek beklediğini belirten Yuvacı, “halkın sesi olarak, halkın içinden gelen biri olarak, değerli Gerze halkına hizmet vermek istiyorum” dedi.

 Aday adaylığı konusunda açıklamada bulunun Yuvacı “çok kıymetli CHP üyesi arkadaşlarım, bildiğiniz üzere 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi aday adayı oldum.

Ben 15 Ocak 1970 Gerze doğumlu, iki kız çocuk annesiyim. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kültürel Miras Turizm Bölümü mezunuyum. 2002-2006 yıllarında, Betareks İplik Fabrikası’nda çalıştım. 2018-2022 yılları arasında butik bir pastahane işlettim. Şu an çalışmıyorum.

Ben çok çalışkan ve kalabalık bir ailede büyüdüm. Bize, doğruluk, dürüstlük, adaletli olmak ve yardımseverlik aşılandı.

Liseyi bitirdikten sonra birçok kursa giderek kendimi geliştirmeye çalıştım. Çocuklarımın okul hayatı boyunca okul aile birliklerinde görev alarak, eğitime destek olmaya çalıştım. 2011-2020 yılları arasında Gerze Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliği, yönetim kurulu başkanlığı ve temsilci olarak görev yaptım. 2023 yılında Gerzeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı oldum. Dernekçilik hayatımda yüzlerce kişiye dokundum ve hizmet verdim.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2009 yılında üye oldum. Örgütümün bana verdiği her görevde aktif şekilde rol aldım. Müşahitlikten, sandık kurulu görevine, kadın kolları üyeliğinden, kadın kolları başkanlığına, yönetim kurulu üyeliklerine kadar birçok alanda hizmet verdim.

Sosyal medya hesaplarımda olsun, özel hayatımda olsun, örgütümü yüceltecek eylem ve söylemlerde bulunarak hareket ettim.

2009 yılından itibaren 12 seçimde, mahalle mahalle, köy köy demeden kapı kapı çalıştım. Sokaklarda broşür dağıtımından, il, ilçe toplantılarından, kadın kollarının Ankara Genel Merkezi’ndeki Kadn Kolları Seçimi’ne kadar birçok yerde eğitim ve görev aldım.

Kaymakam M. Deniz Arabacı Sorkun Şelaleleri'ni Ziyaret Etti Kaymakam M. Deniz Arabacı Sorkun Şelaleleri'ni Ziyaret Etti

Gerzemize kurulmak istenen termik santralin yapımını durdurma mücadelesinde eşim ve çocuklarımla birlikte aktif rol aldım.

Gerzemize vermek istediğim hizmeti Gerze Belediye Meclis Üyesi olarak yapmak istiyorum. Halkın sesi olarak, halkın içinden gelen biri olarak, değerli Gerze halkına hizmet vermek istiyorum.

Çok kıymetli Cumhuriyet Halk Partisi Üyelerimizin 13 Ocak 2024’te yapılacak olan ön seçimde beni desteklemelerini bekliyorum. Saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Gökçe Davran