İlçemiz Köşk Mahallesi'nde bulunan Süleyman Seba Beşiktaş Parkı'nın son hali görenleri şaşkına uğrattı. Mermerleri kırılan, çeşmesi pislikten, salıncakları bakımsızlıktan renk değiştiren park için gazetemize ulaşan vatandaşlar, parkın bir an önce yenilenmesi ve temizlenmesi gerektiğini söylediler.

Gerze'nin en merkezi yerlerinden birinde bulunan ve Beşiktaş'ın 100'üncü kuruluş yılında Gerzemize kazandırılan Süleyman Seba Beşiktaş Parkı'nın bakımsız halini görenler gözlerine inanamadı. Parkın ortasında bulunan kartal anıtı, nasıl ve kim tarafından kırıldığı belli olmayan bir şekilde mermerleri kırılmış bir vaziyette dururken, "Beşiktaş Çeşmesi" diye bilinen çeşme ise suların zamanla mermer üzerinde yarattığı tahribap nedeniyle pis ve kirli bir hal almış. Parkta bulunan salıncağın üzerindeki boyların ise attığı görülmekte.

Gazetemize ulaşan vatandaşlar ise, bu görüntülerin Gerze'ye yakışmadığını belirtirken, Gerze Belediyesi'nin şehrin en merkezi yerlerinden biri olan parkın bir an önce yenilenmesi gerektiğini, bu görüntülerin Gerze'ye hiç yakışmadığını söylediler.

IMG_8636

IMG_8642IMG_8639IMG_8640