Güreşler, Geleneksel Güreşler Federasyonu Sinop İl Temsilcisi Adil Yiğit, ilçemizin yetiştirdiği Milli Güreşçi ve Antrenör Mustafa Yiğit ve Sazak Köyü Muhtarı Engin Yılmaz'ın organizatörlüğünde Er Meydanı'nda yapıldı.

Etkinlikte, Milli Güreşçi Karakucak Altınkemerli Baş Pehlivanı Ömer Faruk Kalendar, Dünya Şampiyonu Ömer Faruk Karadeniz, Milli Güreşçi Karakucak Baş Pehlivanı Murat Özkan, Karakucak Baş Pehlivanı Bekir Demirtaş, Milli Güreşçi Karakucak Baş Pehlivanı Selami Güngör, Dünya Şampiyonu Kırkpınar Baş Pehlivanı Rıza Yıldırım, Milli Güreşçi Baş Pehlivan Faruk Bafralı, Baş Pehlivan Mustafa Yıldız, Türkiye Şampiyonu Karakucak Baş Pehlivanı Arif Güler ve Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonu Baş Pehlivanı Ali Tugay Tekeşen gibi birbirinden değerli şampiyonlar güreş tutarak izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Sssssssssss

Sinop Dalga Sörfü Ekibi'nden Karadeniz'in Dalgalarında Yeni Bir Macera Fırsatı Sinop Dalga Sörfü Ekibi'nden Karadeniz'in Dalgalarında Yeni Bir Macera Fırsatı

Sazak Köyü Muhtarı Engin Yılmaz, "Ata sporumuz Karakucak Güreşlerini yaşatmak ve Kurban Bayramını kutlamak üzere bir arada olmaktan mutluluk duyduk. Davetimize icabet edip şenliğe katılan herkese teşekkür ederiz. Bu sene köyümüzde ilk defa böyle bir etkinlik düzenledik. Karakucak Güreşleri ve Piknik Şölenimize ilgi oldukça güzel oldu, bu etkinliği gelenekselleştirmek ve her yıl gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Yerli ve yabancı yüzlerce misafirin katıldığı etkinlik, Sazak Köyü’nün kültürel mirasını yaşatmak ve birlik, beraberlik duygularını pekiştirmek adına büyük bir başarı ile sonuçlandı.

Ss-1Ssss-2Sssssssss

Editör: Gökçe Davran