Gerze Küçük Sanayi Sitesi'ndeki bir grup esnaf, Gerze Belediyesi tarafından verilen vaatlerin gerçekleşmediğini söyleyerek “Gerze Sanayi esnafı, yıllardır verilen yerel seçim sözlerinin yerine getirilmesini bekliyor” şeklinde pankart açarak, İskele Çay Bahçesi’nden belediye dükkanları önüne yürüdü. CHP Sinop Milletvekili Adayı Barış Karadeniz ise sanayi esnafının hakettiğini alacağını belirterek, 14 Mayıs’tan sonrasını işaret etti.

CHP Gerze İlçe Teşkilatı, ilçemizde faaliyet gösteren sanayi sitesi esnafına destek amaçlı bir yemek düzenledi. İskele Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen yemeğin ardından pankart açarak, slogan atmadan yürüyüşe geçen bir grup sanayi sitesi esnafı, vekil adayı Karadeniz ve CHP Gerze İlçe Başkanlığı eşliğinde belediye dükkanlarının önüne yürüdü.

IMG_8212_copy

Gerze Küçük Sanayi Sitesi esnafını temsilen konuşan sanayi esnafı Mustafa Baş, “bizler sanayi esnafları olarak, sanayimize taahhüt edilen dükkanların yetersizliği nedeniyle verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesini arz ve talep ediyoruz. Gerek mülki amirlerimizden, gerek Ankara’daki mülki amirlerimizden, Gerzemizin kanayan bir yarası olan Sanayi Sitemizi biz değerli esnaf kardeşlerimizle buluşturmalarını arz ve talep ediyoruz. Biz sanayi esnafı olarak bir karar aldık. Kim bizim yanımızda olursa, biz de onların yanında olacağız” dedi.

IMG_8201_copy

CHP Sinop Milletvekili Adayı Barış Karadeniz ise, geçtiğimiz günlerde ilçemizde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’ni gezdiğini ve sanayi esnafının dertlerinin çok büyük olduğunu belirterek, esnafa verilen sözlerin tutulmamasıyla ilgili dertler olduğunu sözlerini ekledi. “Allah izin verirse, biz bu işi gönlümüze aldık, yüreğimize aldık ve beynimize yazdık” diyen Karadeniz, bu sözü başkası da vermiş olsa, bu saatten sonra verilen sözlerin artık kendi görevlerini olduğunu söyledi.

Karadeniz sözlerine şu şekilde devam etti: “Vermişsiniz sözü ama tutmamışsınız. Tutmanız lazımdı. Allah izin verirse 14 Mayıs’tan sonra biz yapacağımıza söz veriyoruz. Çok zor değil. Talep belli, yapılacak iş belli. Yapılması gerekenler belli. Bu kadar vatandaşı kandırmanın bir anlamı yok. Bu kadar basit bir şeyi 2016 yılından bugüne kadar getirmişler. Bu vatandaşın suçu değil. Burada ittifak ortaklarımız önünde, değerli yol arkadaşım Dr. Şevket Terkan ile birlikte 15 Mayıs sabahı buraya gelip bu işin nasıl yapılacağını arkadaşlara göstereceğiz. İstenilen bir hak var. Sadece dükkanlarımızı büyütmek, onların yeni dükkanlara kavuşmasını sağlamak, dışarıya dağılan sanayi esnafını bir araya getirmek ve gelişen, büyüyen Gerze’de küçücük kalan bu dükkanları genişletmek istiyorlar. Sözümüz söz! Baharlar gelecek.”

IMG_8225_copy

CHP Gerze İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen ve Gerze Küçük Sanayi Sitesi esnafı tarafından gerçekleştirilen yürüyüşe, Karadeniz’in yanı sıra CHP Sinop Milletvekili Adayı Dr. Şevket Terkan, CHP Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, CHP Gerze İlçe Başkanı Nihat Erdal, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, DEVA Partisi Sinop İl Başkanı Birhan Yalçın, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Denizci ve Gelecek Partisi Sinop İl Başkanı Fahri Alkan katıldı.

IMG_8219_copyIMG_8216_copy