Gerze Küçük Sanayi Sitesi’ne yapılması planlanan yeni dükkanlar için açılan ihale yine sonuçlandırılamadı. İhale dördüncü kez iptal edilirken, yeni otogarın yapımını da üstlenen Kuzey Endüstri Makine San. Tic. Ltd. Şti.’nin tek başına ihaleye katıldığı ve verilen teklifin, Gerze Belediyesi tarafından belirlenen keşif fiyatının esneme payı olan yüzde 20’nin üzerinde olduğu için ihalenin iptal edildiği öğrenildi.

Gerze Belediyesi tarafından daha önce 10 milyon 355 bin 579 lira 46 kuruş olarak belirlenen keşif bedeliyle ihaleye çıkan, Yeni Mahalle’deki 433 ada 1 nolu parselde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’ne tahsisli alan için 13 Haziran günü dördüncü kez ihaleye çıkıldı. İhaleye tek bir firma yüklenici olarak başvurdu. İhale sonucunda 12 milyon 821 bin 58 lira teklif sunan Kuzey Endüstri Makine San. Tic. Ltd. Şti. firmasının teklifi, yüklenicinin esneme payı olan yüzde 20’lik oranın üzerine çıktığı için ihale iptal edildi. Daha önceki üç ihale de Gerze Belediyesi’nin belirlediği keşif fiyatının çok üzerinde tekliflerin gelmesi ya da hiçbir firmanın katılım sağlamaması nedeniyle iptal edilmişti.

Asgari ücretin Haziran ayı sonunda yeniden belirlenmesinden sonra, Temmuz sonu-Ağustos başı yeni bir ihaleye çıkılabileceği bilgisine ulaşılırken, yeni dükkanların kurulması için çaba gösteren Küçük Sanayi Sitesi esnafının umutları ise yeni bir ihaleye kalmış görünüyor.