Samsun Caddesi'nde aylardır dökülmeyen asfalta sürücüler ve vatandaşlar isyan ediyor. Yapımı tamamlanan doğalgaz çalışmalarının ardından üzerine toprakla kapatılan ve her yağmur yağdığında çamura dönen ve köstebek yuvası halini alan yol için ilçemiz vatandaşları yetkililerden çözüm bekliyor.

Gerze’yi Sinop ve Samsun’a bağlayan ve şehir merkezinin girişi olan yol aylardır atıl bir durumda yapılmayı bekliyor. İlçemizin en işlek yollarından biri olan Samsun Caddesi'nde ne yazık ki aylardır bir çalışma yapılmıyor. Yoldaki su birikintileri ve çukurlar göze çarpıyor. Yolu kullanan sürücüler toprak yola girmek yerine karşı şeritte seyahat ederek, ters yönden gelen araç trafiğini sıkıştırırken, şu ana kadar bu yolda olası bir kazanın yaşanmamış olması ise yolu kullanan sürücülerin tek tesellisi.

Beyaz Otel’den başlayarak ışıkların bulunduğu şehir merkezi girişi ve devamında caddenin Sinop Caddesi ve Okulllar Caddesi'ne birleşimine kadar devam eden toprak yol için asfaltlama yapılmasını talep eden ilçemiz sürücülerinin yanı sıra, o bölgede oturan vatandaşlar da her yağmur yağdığında çamurlaşan ve kuruduğunda araçların geçişiyle birlikte havaya kalkan tozdan şikayet ediyor.

Konuyla ilgili gazetemize ulaşan ve sıkıntılarını anlatan vatandaşlar, “aylar öncesinde burasıyla ilgili asfalt Gerze Belediyesi’ne gelmiş. Biz öyle duyduk. Peki neden aylardır burası asfaltlanmadı? Biz yolun yapılması için imza toplayıp şikayette bulunduk. Geri dönüş olmadı. Gerze Karadeniz’in yükselen bir değeri ve Sinop Bafra Yolu da dahil olmak üzere birçok yol şu anda kötü durumda. Yetkililerin Gerze’ye hizmetten daha önemli ne işleri olabilir? Bir an önce bu kötü görüntünün giderilmesini ve yolun asfaltlanarak Gerzemize yakışır bir hale getirilmesini istiyoruz” dediler.

IMG_9025IMG_9035IMG_9031IMG_9037IMG_9036IMG_9040IMG_9039IMG_9038IMG_9042IMG_9041IMG_9045IMG_9044IMG_9043IMG_9049IMG_9047IMG_9046IMG_9055