Sinop'ta dün etkili olan sağanak yağış, Sinop Merkez ve ilçelerinde su baskınlarına neden oldu. Bazı evler sular altında kaldı.

Özellikle Türkeli ve Ayancık ilçelerinde sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, bu iki ilçede taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Sinop Merkez’de bazı ev ve iş yerleri sular altında kalırken, Erfelek Çayı’nın da taştığı ve Erfelek Tatlıca Şelaleleri’nin bir gün boyunca ziyarete kapatıldığı gelen bilgiler arasında.

Sinop’a su verilemiyor

Sinop Belediyesi’nden bugün 10:30 itibariyle yapılan açıklamada, Erfelek’te meydana gelen sel nedeniyle içme suyu arıtma tesisine giden yolların kapandığı ve tesisi su bastığı ifade edildi. Hasar tespit çalışması yapılana kadar Sinop Merkez’de suların kesileceği belirtildi.

Sinop Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise, bugün için metrekareye 51 ile 100 kilogram arası yağış beklendiği belirtilirken, vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, heyelan dolu, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olası risklere karşı dikkatli olunması gerektiği söylendi.

sinop_saganak (3)sinop_saganak (1)sinop_saganak (5)sinop_saganak (4)sinop_saganak (2)sinop_saganak (6)