Boyabat’ta meydana gelen selde Romenlerin yaşadığı çadırlar sel sularına kapıldı. Romen vatandaşlar güvenli bir yere uzaklaşırken, eşyalar ve çadırların zarar gördüğü öğrenildi.

Boyabat’ta etkili olan sağanak sokakları göle çevirdi. 1,5 saat süren yağmur nedeniyle dere yatakları taşarak Romen uyruklu Türk vatandaşlarına ait 8 çadır ve çadırın içerisindeki eşyalar sular altında kalarak sele kapıldı. Çorak Deresi’nin taşmasıyla meydana gelen olayda, Romenler yaşadıkları yerden ayrılarak güvenli bölgelere gitti.

Selin daha fazla zarara yol açmaması için Boyabat Belediyesi ve Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü gerekli önlemleri alırken, sağlık ekipleri selin yaşandığı bölgede hazır bekledi. Selde zarar gören 17 kişi KYK Yurdu’na yerleştirilirken, Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz ve Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar bölgede incelemelerde bulundu.

Romen vatandaşların selde zarar gören eşyaları ve çadırları Boyabat Belediyesi ekipleri tarafından temizlenirken, AFAD’ın yeni çadırlar kurduğu öğrenildi.

boyabat_cadir_roman_sel (5)boyabat_cadir_roman_sel (2)boyabat_cadir_roman_sel (3)boyabat_cadir_roman_sel (1)boyabat_cadir_roman_sel (6)boyabat_cadir_roman_sel (4)