Gerze'de Kurban Pazarı Kuruldu Gerze'de Kurban Pazarı Kuruldu

Gerze Kaymakamlığı koordinesinde Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangınlarına karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla çeşitli noktalarda broşür dağıtımı gerçekleştirdi.

Gerze Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, ilçemizde ve köylerimizde vatandaşların çoğunlukla kullandığı alanlarda konuya dikkat çekmek amacıyla bilgilendirici afişler asıp, vatandaşları bilgilendirdi.

Broşürlerde, orman yangınlarının çoğunlukla insan hatalarından kaynaklandığı vurgulanarak, halkın bilinçli davranışlarıyla yangınların önlenebileceği belirtiliyor. "Ormanlarımızı korumak düşüncesinde birleşirsek ve ormanlarımızın çevresinde bu bilinçle hareket edersek, orman yangınlarının önüne geçebiliriz" mesajı ile vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği anlatılıyor.

Ooo-9

“İzmarit atma yangını önle”, “ateş yakma yangını önle”, “çöp atma yangını önle”, “mangal veya kamp için yaktığınız ateş, orman yangınına sebep olabilir” şeklinde pankartlar asılırken pankartlarda şu bilgilere yer verildi:  “Orman yangınlarının başlıca sebeplerinden bir diğeri de anız yangını. Orman içinde veya bitişiğinde tarlalarda istenmeyen ot veya anız temizliği için yakılan ateşin kontrolden çıkarak ormana sıçrama ihtimali çok yüksek. Ülkemizde yasak olan ve tarımsal açıdan yarardan çok zarar getiren anız yakmaya son verelim.”

OggggOgg1

Ogg

Editör: Gökçe Davran