İlçemizin sevilen esnaflarından Metin Tahtacı, Köşk Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı. Tahtacı, “ekibimle gece gündüz sahada olacağım” dedi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri yaklaşırken muhtar adayları da adaylıklarını açıklamaya devam ediyor. Peş peşe gelen muhtar adayların açıklamaları ilçeyi heyecanlı bir atmosfere sokarken Köşk Mahallesi'nden muhtar adaylığını açıklayan bir başka isim ise ilçemiz esnaflarından Metin Tahtacı oldu.

Tahtacı, “Yıllardır ikamet etmekten büyük mutluluk duyduğum Köşk Mahallesi'ne hizmet etmek için aday olduğumu açıklıyorum. Mahalleme daha iyi hizmet etmek için ekibimle çalışacağım. Halkımız takdir eder, bizlere mührü almayı nasip ederse, çok güzel ve herkesin faydalandığı bir muhtarlık dönemini hep beraber yaşayacağımızı umut ediyorum" şeklinde konuştu.

Köşk Mahallesi'nin ihtiyacı olan taze kanı, yıllardır mahallenin ihtiyaç duyduğu hizmeti, vatandaşla iç içe bir şekilde Köşk Mahallesi'ne sunmak için adaylığımı açıkladığını belirten Tahtacı, "Köşk Mahallesi'nin bir evladı olarak, mahallemiz için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen ekibimle birlikte hizmet etmeye geliyoruz. Gerze'nin en köklü mahallelerinden olan Köşk Mahallesi'ni tarihine yakışır bir şekilde yeniden, el ele kalkındırmak için oylarınıza talibim. Sorunları biliyoruz ve bu sorunların çözümü için siz değerli mahalle halkımızdan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oylarınızı bekliyorum” dedi.

Metin Tahtacı kimdir?
1979 yılında Sinop’ta doğan Tahtacı, ilköğrenimini Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda, ortaokulu İnkılap Ortaokulu'nda, liseyi Meslek Lisesi'nde okudu. İlçemizde esnaflık yapan, 44 senedir Köşk Mahallesi'nde ikamet eden Tahtacı, Gerze Tarım Ticaret ve Yıldız Çiçekçilik işletmelerinin sahibi. Tahtacı evli ve 1 çocuk babasıdır.