Merzifon Belediyesi İtfaiyesi'nin Su Altı-Üstü Arama Kurtarma Ekibi, ilçemizin liman içi mevkiinde başarılı bir tatbikat gerçekleştirdi. Tatbikatta ekip, su altı ve su üstü arama kurtarma operasyonları konusunda yeteneklerini sergiledi.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı konuyla ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı: "Merzifon Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz ve Afet İşleri Müdürlüğümüz olarak gerek donanımlı personel gerekse nitelikli ekipman konusunda yangın, deprem, sel gibi her türlü olası afet karşısında her zaman hazırlıklı olma bilincini taşıyoruz. Bu kapsamda personel eğitimi ve ekipman geliştirme konusunda aralıksız devam eden çalışmalarımız bünyesinde İtfaiye Müdürlüğü, Afet İşleri Müdürlüğü Personelimiz ve Su Altı-Üstü Arama Kurtarma Ekibimiz Sinop İli ve Gerze İlçesinde tatbikatlar gerçekleştirdi. Bundan önce Arhavi, Bozkurt, Defne, Kahramanmaraş’ta olduğu gibi ülkemizin her bir köşesinde yaşanabilecek afet ve felaketlere karşı her zaman hazırlıklı olmaya, gerektiğinde yardıma koşmaya devam edeceğiz." 

Yapılan bu tür tatbikatların, olası acil durumlarda hızlı ve etkili müdahale edebilmek için son derece önemli olduğu vurgulandı. 

Bu kapsamda Gerze Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile de bir araya gelen Merzifon Belediyesi İtfaiyesi Su Altı-Üstü Arama Kurtarma Ekibi, sabah saatlerinde ilçemizin liman içi mevkiinde başarılı bir tatbikat gerçekleştirdi.

Tatbikatta ekip, su altı ve su üstü arama kurtarma operasyonları konusunda katılımcıları bilgilendirirken tatbikat sonrası Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı'ya desteklerinden dolayı teşekkür edildi. 

Gerze İlçe Müftüsü Aktaş, Yaz Kur'an Kursları'nı Ziyaret Etti Gerze İlçe Müftüsü Aktaş, Yaz Kur'an Kursları'nı Ziyaret Etti

Itfy3Itfy4Itfy5Itfye1

Editör: Gökçe Davran