Gerze’de geceleri ortaya çıkan ve mahalle halkını tedirgin eden sansarlar nedeniyle Köşk Mahallesi Nergizliyalı Caddesi ve Alaettin Şahin Caddesi sakinleri çözüm bekliyor.

Yaz ayının başlamasıyla birlikte, özellikle Nergizliyalı Caddesi ve Alaettin Şahin Caddesi yakınlarında gruplar halinde dolanan sansarlar, evlerin çatılarında geziyor ve bağırarak mahalle halkını rahatsız ediyor. Gece geç saatlerde ortaya çıkan ve evlerin pencerelerine, kapılarına yakın dolaşarak mahalle sakinlerini her gece rahatsız eden yabani hayvanlar için mahalleli acilen çözüm bulunmasını, sansarların bir an önce şehir merkezinden uzaklaştırılarak doğal yaşama salınmasını istiyor.

Gazetemize konuşan mahalle sakinleri, “gece 12-1 gibi ortaya çıkıyorlar. Gündüzleri boş evlerin çatılarında yatıyorlar. Gece olunca ciyak ciyak bağırarak hem etrafa rahatsızlık veriyorlar hem de evlerimizin çatılarında dolaşıyorlar. Onlar yüzünden sıcak yaz günlerinde kapılarımızı, camlarımızı açmaya korkuyoruz” dediler.

Kendi imkanlarıyla birkaç tanesini yakaladıklarını söyleyen mahalleliler, “her gün yenileri türüyor. Biz önlemini almakta yetersiz kalıyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Lütfen bu yaban hayvanlarını alın ve kendi doğal ortamlarına bırakın” şeklinde konuştular.