Çotoğlu Mahallesi Hüseyin Bey Çiftliği yol ağzı olarak geçen Çotoğlu köyü Caminin önünden itibaren başlayarak mahalle boyunca yolların bozuk olduğunu kaydeden köy sakinleri, yerel basında da defalarca gündeme getirilen bu sorunun halen çözüme kavuşturulmadığını ifade ettiler.

Köyde üretici çiftçilerin yaşadığını, tüketicilerin bu yolu sürekli kullandıklarını ve yolun durumundan ötürü yolu kullanmak istemediklerini, bu durumda da müşteri kaybettiklerini, bozuk yolların köyde yaşayan üretici çiftçilerin yanı sıra bölgeye gelen tüketicileri de olumsuz etkilediğini bu durumun iş kaybına ve ekonomik kayıplara neden olduğunu bu konunun çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getirdiler.

Y K

Yaz aylarında toz, kış aylarında ise çamur sorunuyla karşı karşıya kalan köy sakinleri, her gün bu yolları kullanmanın zorluklarıyla mücadele ediyorlar. Bozuk yollar nedeniyle araçlarında hasar oluştuğunu ve büyük masraflarla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdiler.
Yaykıl köyü Çotoğlu Mahallesi sakinleri, “Köyümüz Gerze ilçemizin şehir merkezine çok yakın. Yazın çok toz oluyor, kışın ise toprak çamur oluyor, tıpkı bugün ki yağmurlu günlerde de yüzüne bakılmayacak hale geliyor. Çukurlarla dolu yolda her gün geçen arabalarımızda büyük masraflar çıkartmaktadır. Yıllardır yapılacağı vaat edilen bu mahallenin yolu neden yapılmamaktadır? Bu köyde üretici çiftçiler yaşıyor. Yetkililere bu köyün yolunu, köylünün yol ihtiyacını ve derdini bir an önce çözmeleri için ricada bulunuyoruz. Lütfen sesimizi duyun” ifadelerini kullandılar.

Gerze, Atatürk'ün Bandırma Vapuru Geçişini Coşkuyla Andı Gerze, Atatürk'ün Bandırma Vapuru Geçişini Coşkuyla Andı

YkkYkkkk