Gerze İlçe Müftülüğü tarafından Sabriye Öztürk-Cemile Öz Yatılı Kur’an Kursu yararına kermes gerçekleştirildi. Saat 9’da başlayan kermes, bugün 20’ye kadar Gerze Merkez Camii yanında devam edecek.

Kermesin açılışında konuşan Gerze İlçe Vaizi Hasan Çakıroğlu, “Yatılı Kur’an Kursumuz için yapılan hayır çarşımız hayırlara vesile olsun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Büyük rızıklar ihsan eylesin. Allah kermesimizin Yatılı Kur’an Kursumuza büyük katkılar sağlamasını nasip eylesin. Kermesimizin yanı sıra, aylardan bu yana 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda dini öğrenen, besmele çekmesini, oturup kalkmasını öğrenen, güzel davranışlar edinen bu yavrularımızın kapanış programı da hayırlara vesile olsun” dedi.

Kermesin açılışına Gerze Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Gerze İlçe Müftüsü Bayram Karar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Kahraman, Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazım Aksu, Ak Parti Sinop İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Burma, 4-6 yaş Kur’an kurslarından mezun olan öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_8710DSC_8714DSC_8704DSC_8684DSC_8691DSC_8682