Gerze ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği'nde yapılan encümen üyesi seçimi sonuçlandı. İşte kazanan muhtarlar belli oldu.

Kuzsökü köyü Muhtarı Cemil Çelik ve Abdaloğlu köyü Muhtarı Erkan Ersoy ve encümen üyesi olarak seçildi.  

Mııh

İlçemiz köy muhtarlarının sandık başına gittiği seçimlerde Kuzsökü köyü muhtarı Cemil Çelik, Abdaloğlu köyü Erkan Ersoy ve Kızılcalı köyü Muhtarı Mehmet Köksal arasında çekişme yaşandı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği için üç muhtarın yarıştığı encümen üyeliği seçiminde, Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı ile 40 köy muhtarı ve Mustafa Baş, Sebahattin Belovacıklı ve Cumhur Kurt' tan oluşan İl Genel Meclis Üyeleri oy kullandı.

Muhtarlar meslektaşlarını, il genel meclis üyeleri ve Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı çalışma arkadaşlarını oyladı.

Seçime katılan 3 aday arasında Çelik ve Ersoy Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne encümen üyesi olarak seçildi. Kuzsökü köyü Muhtarı Cemil Çelik 27 oy, Abdaloğlu köyü Muhtarı Erkan Ersoy 20 oy ve Kızılcalı köyü Muhtarı Mehmet Köksal 18 oy aldı.

Kapalı oylama sonucunda il genel meclisi üyelerinden iki, muhtarlar arasından da iki olmak üzere toplam dört isim belirlendi.

44 birlik üyesinin oy kullandığı seçimde 34 oy alan AK Partili Cumhur Kurt ve 28 oy alan CHP’ li Mustafa Baş, encümen üyeleri olarak seçildi. 10 oy alan CHP’ li Meclis Üyesi Sebahattin Belovacıklı ise encümende yer alamadı.

Mmm-2

Mmmmmmmmm

UhhGggggg-3

Uuuuuuuu11111-1

Gerze'de Öğrenciler Geleceğe Nefes Oldu: Yöresel Ağaç Dikim Kampanyası Başladı Gerze'de Öğrenciler Geleceğe Nefes Oldu: Yöresel Ağaç Dikim Kampanyası Başladı