Gerze’de Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı kapsamında Kız-Erkek Yol Koşusu düzenlendi. Recai Kuruoğlu Bulvarı'nda başlayan ve Alaattin Şahin Caddesi'nde üzerindeki Seyir Terası'nda biten 1000 metre uzunluğundaki parkurda, kızlarda Merve Çelik, erkeklerde ise Yağız Altuğ Sarıkaya birinci gelerek koşu yarışmasının galibi oldular.

 İlçemizin farklı lise ortaokullarında okuyan öğrenciler arasında Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen yol koşusunda, kızlarda Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi öğrencileri ilk üçte yer aldı. Merve Çelik birinci, Medine Özkaraca ikinci, Naz Belinay Sekmen üçüncü oldu. Erkeklerde ise, Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencisi Yağız Altuğ Sarıkaya birinci, Gerze Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisi Arda Eren ikinci, Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencisi Ekrem Ziya Doğan üçüncü oldu.

Madalya töreninde, ilk üçe giren sporculara madalyaları ve ödülleri Gerze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Karaman tarafından verildi. 

IMG_8745

IMG_8747IMG_8751IMG_8752IMG_8735IMG_8741IMG_8723IMG_8729IMG_8721